Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

Prolazeći kroz proces transformacije i prilagođavanja novom Zakonu o komorskom sistemu Srbije, Regionalna privredna komora Nišavskog, Pirotskog i Topličkog upravnog okruga dobila je i svoj parlament privrednika, koji će u narednom periodu zastupati interese svih privrednih subjekata sa područja tri upravna okruga i raditi na unapređenju ukupnog privredno-ekonomskog ambijenta. Sednica Parlamenta održana je u sredu, 6. juna 2017, a nakon zasedanja komisije za verifikaciju mandata njenih članova, prisutni su izabrali predsednika i zamenika predsednika Parlamenta. Za predsednika je izabran g.Andrija Radojičić (Raavex group doo Niš), a njegovog zamenika g.Novica Tasić (Niš-ekspres doo Niš), nakon čega je doneta i odluka o izboru članova skupštine Privredne komore Srbije.

Za delegate skupštine PKS u Beogradu izabrani su sledeći članovi Parlamenta – gđa Milena Tošić (Tigar a.d.), Jelena Preradović Stefanović (PM Operations), Aleksandar Andrić (Leoni d.o.o), Branislav Brindić (HD Sova Niš) i gđa Jagoda Nikolić (Yumis d.o.o.) Skupu su prisustvovali i predstavnici PKS iz Beograda, gđa Nermina Ljubović i Predrag Petrović, koji su između ostalog, govorili o nadležnostima parlamenata privrednika, poslovima i uslugama jedinstvenog komorskog sistema Srbije, ali o aktuelnim pitanjima sive ekonomije. “Nakon stupanja na snagu svih odredbi Zakona o komorskom sistemu Srbije, ušli smo u završnu fazu konstituisanja Regionalne privredne komore Nišavskog, Pirotskog i Topličkog upravnog okruga, a to je formiranje Parlamenta privrednika. Reč je o reprezentativnom skupu privrednika koji na jednom mestu okuplja preko 90% najeminentnijih poslodavaca, vlasnika i izvoznika sa ovog područja. Vrlo smo zadovoljni činjenicom da je izborni proces prošao korektno, što su izabrani pravi ljudi, posebno predsednik i zamenik predsednika Parlamenta, koji će kao ugledne privredne ličnosti garantovati jedinstvo svih privrednih subjekata u formulisanju zahteva prema PKS i prema Vladi Republike Srbije. Snaga Parlamenta biće usmerena ka stvaranju boljeg ambijenta za funkcionisanje privrede na području regiona, što se pre svega odnosi na uspostavljanje saradnje između velikih međunarodnih korporacija i domaćih privrednika. Na taj način ćemo svi zajedno multiplikovati efekat podizanja ekonomskih kapaciteta na viši nivo i uposliti još veći broj radnika. U tom procesu važna je i saradnja sa lokalnim samoupravama i sa republičkim organima, koja će sigurno biti bolja ukoliko iza Regionalne komore stoji jedan jak parlament sa uticajnim članovima“, izjavio je za medije v.d. direktora PKS-RPK Niš, g.Aleksandar Milićević.Privrednici okupljeni na današnjoj konstitutivnoj sednici diskutovali su o sivoj ekonomiji. Raspravljajući o jednom od najvećih problema sa kojim su suočeni, privrednici su istakli da je potrebno podići kapacitete inspekcija i sudova i mnogo više se baviti nadzorom neregistrovanog poslovanja kako bi borba protiv sive ekonomije dala željene rezultate. Poseban problem, ne samo za privredu već i za državu, predstavlja siva ekonomija kod akciznih proizvoda, jer direktno utiče na smanjenje budžetskih prihoda.

Pres kliping:

http://www.belami.rs/video-andrija-radojicic-novi-predsednik-parlamenta-rpk-nis/

http://tvzonaplus.rs/veca-uloga-privrednika/

http://niskevesti.rs/andrija-radojicic-izabran-za-predsednika-parlamenta-privrednika-regionalne-privredne-komore-nis/

 

 

Digitalizacija

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Pratite nas

  Regionalna privredna komora Niš, YouTube page LInkedIn RPK Nis@rpknis

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
maj 2018
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
No Image
Niš, Serbia
Nišavski upravni okrug, ul. Strahinjića Bana bb, PC Ambasador, III sprat
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja sprovodi javnu raspravu o [...]
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
U saradnji sa Ministarstvom trgovine, turizma i telekomunikacija RS kao nosiocem projekta, u [...]
Datum :  sreda, 09 maj 2018
10
11
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Na osnovu odluke o obrazovanju Sekcije, konstitutivna sednica Sekcije za održavanje objekata i [...]
Datum :  petak, 11 maj 2018
12
13
14
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
PKS - RPK Niš u saradnji sa Udruženjem za komunalne delatnosti PKS organizuje sastanak sa [...]
Datum :  ponedeljak, 14 maj 2018
15
No Image
Niš, Serbia
PREVARE U OSIGURANJU - 5 časova 15.05.2018, Velika sala RPK Niš, Dobrička 2, 18000 Niš, [...]
Datum :  utorak, 15 maj 2018
16
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
U okviru Projekta tehničke pomoći Evropske banke za obnovu i razvoj "Jačanje sistema zaštite [...]
Datum :  sreda, 16 maj 2018
17
No Image
Niš, Serbia
NOVINE U NEŽIVOTNIM OSGURANJUMA NA SAVREMENOM TRŽIŠTU- 5 časova 17.05.2018, Velika sala RPK [...]
Datum :  četvrtak, 17 maj 2018
18
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Informativna sesija - predstavljanje javnih poziva za podnošenje predloga projekata za [...]
Datum :  petak, 18 maj 2018
19
20
21
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
U Ministarstvu privrede RS je u toku izrada novog tehničkog propisa u cilju regulisanja oblasti [...]
Datum :  ponedeljak, 21 maj 2018
22
No Image
Niš, Serbia
 ZAKONSKO UREĐENJE SADRŽINE UGOVORA O OSIGURANJU - 5 časova 22.05.2018, Velika sala RPK Niš, [...]
Datum :  utorak, 22 maj 2018
23
Niš, Serbia
PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije u saradnji sa Beogradskom berzom organizuje prezentaciju projekta "Izađi [...]
Datum :  sreda, 23 maj 2018
24
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Vlada Republike Srbije, na sednici održanoj 13.2.2018, usvojila je Uredbu o uslovima i načinu [...]
Datum :  četvrtak, 24 maj 2018
25
26
27
28
29
30
No Image
Niš, Serbia
Velika sala RPK Niš, II sprat
U sklopu programa profesionalnih obuka i seminara, Privredna komora Srbije - RPK Niš, u sredu 30. [...]
Datum :  sreda, 30 maj 2018
31

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top