Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: rpknis@rpknis.rs

Tel: (+381 18) 510-999, 255-668, 255-391, Fax: (+381 18) 255-472

Prolazeći kroz proces transformacije i prilagođavanja novom Zakonu o komorskom sistemu Srbije, Regionalna privredna komora Nišavskog, Pirotskog i Topličkog upravnog okruga dobila je i svoj parlament privrednika, koji će u narednom periodu zastupati interese svih privrednih subjekata sa područja tri upravna okruga i raditi na unapređenju ukupnog privredno-ekonomskog ambijenta. Sednica Parlamenta održana je u sredu, 6. juna 2017, a nakon zasedanja komisije za verifikaciju mandata njenih članova, prisutni su izabrali predsednika i zamenika predsednika Parlamenta. Za predsednika je izabran g.Andrija Radojičić (Raavex group doo Niš), a njegovog zamenika g.Novica Tasić (Niš-ekspres doo Niš), nakon čega je doneta i odluka o izboru članova skupštine Privredne komore Srbije.

Za delegate skupštine PKS u Beogradu izabrani su sledeći članovi Parlamenta – gđa Milena Tošić (Tigar a.d.), Jelena Preradović Stefanović (PM Operations), Aleksandar Andrić (Leoni d.o.o), Branislav Brindić (HD Sova Niš) i gđa Jagoda Nikolić (Yumis d.o.o.) Skupu su prisustvovali i predstavnici PKS iz Beograda, gđa Nermina Ljubović i Predrag Petrović, koji su između ostalog, govorili o nadležnostima parlamenata privrednika, poslovima i uslugama jedinstvenog komorskog sistema Srbije, ali o aktuelnim pitanjima sive ekonomije. “Nakon stupanja na snagu svih odredbi Zakona o komorskom sistemu Srbije, ušli smo u završnu fazu konstituisanja Regionalne privredne komore Nišavskog, Pirotskog i Topličkog upravnog okruga, a to je formiranje Parlamenta privrednika. Reč je o reprezentativnom skupu privrednika koji na jednom mestu okuplja preko 90% najeminentnijih poslodavaca, vlasnika i izvoznika sa ovog područja. Vrlo smo zadovoljni činjenicom da je izborni proces prošao korektno, što su izabrani pravi ljudi, posebno predsednik i zamenik predsednika Parlamenta, koji će kao ugledne privredne ličnosti garantovati jedinstvo svih privrednih subjekata u formulisanju zahteva prema PKS i prema Vladi Republike Srbije. Snaga Parlamenta biće usmerena ka stvaranju boljeg ambijenta za funkcionisanje privrede na području regiona, što se pre svega odnosi na uspostavljanje saradnje između velikih međunarodnih korporacija i domaćih privrednika. Na taj način ćemo svi zajedno multiplikovati efekat podizanja ekonomskih kapaciteta na viši nivo i uposliti još veći broj radnika. U tom procesu važna je i saradnja sa lokalnim samoupravama i sa republičkim organima, koja će sigurno biti bolja ukoliko iza Regionalne komore stoji jedan jak parlament sa uticajnim članovima“, izjavio je za medije v.d. direktora PKS-RPK Niš, g.Aleksandar Milićević.Privrednici okupljeni na današnjoj konstitutivnoj sednici diskutovali su o sivoj ekonomiji. Raspravljajući o jednom od najvećih problema sa kojim su suočeni, privrednici su istakli da je potrebno podići kapacitete inspekcija i sudova i mnogo više se baviti nadzorom neregistrovanog poslovanja kako bi borba protiv sive ekonomije dala željene rezultate. Poseban problem, ne samo za privredu već i za državu, predstavlja siva ekonomija kod akciznih proizvoda, jer direktno utiče na smanjenje budžetskih prihoda.

Pres kliping:

http://www.belami.rs/video-andrija-radojicic-novi-predsednik-parlamenta-rpk-nis/

http://tvzonaplus.rs/veca-uloga-privrednika/

http://niskevesti.rs/andrija-radojicic-izabran-za-predsednika-parlamenta-privrednika-regionalne-privredne-komore-nis/

 

 

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Pratite nas

  Regionalna privredna komora Niš, YouTube page LInkedIn RPK Nis@rpknis

Članarina 2017

Registrovani korisnici

SAJAM PREDUZETNIŠTVA - NIŠSPRED 2017.

Forum NT i VII ICT Forum RPK Niš

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
jun 2017
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Regionalna razvojna agencija Jug i Fond za inovacionu delatnost Republike Srbije, u saradnji sa [...]
Datum :  ponedeljak, 12 jun 2017
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije, u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada(„Sl. glasnik RS“ [...]
Datum :  sreda, 21 jun 2017
22
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije, u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada(„Sl. glasnik RS“ [...]
Datum :  četvrtak, 22 jun 2017
23
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije, u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada(„Sl. glasnik RS“ [...]
Datum :  petak, 23 jun 2017
24
25
26
Velika sala PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije, u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada(„Sl. glasnik RS“ [...]
Datum :  ponedeljak, 26 jun 2017
27
Velika sala PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije, u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada(„Sl. glasnik RS“ [...]
Datum :  utorak, 27 jun 2017
28
Velika sala PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije, u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada(„Sl. glasnik RS“ [...]
Datum :  sreda, 28 jun 2017
29
Velika sala PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije, u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada(„Sl. glasnik RS“ [...]
Datum :  četvrtak, 29 jun 2017
30

Izdvajamo

ICT Forum 2014

Vodič za izvoz u Rusiju

Prezentacije

Privredna saradnja u regionu

Doing Business in the Region of Niš

Go to top