Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

U petak, 22. septembra 2017, u organizaciji Ministarstva privrede RS i Privredne komore Srbije - Regionalne privredne komore Nišavskog, Pirotskog i Topličkog upravnog okruga, u okviru Programa javne rasprave o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o privrednim društvima, održan je okrugli sto na kome su predstavnicima privrede i šire zainteresovane javnosti prezentovana predložena rešenja.

Osnovni cilj je da se novim zakonskim rešenjem, usklađenim sa pravnim tekovinama EU, prevaziđu problemi primene nekih odredaba postojećeg propisa, pojednostavi i unapredi poslovanje privrede. Privredna komora Srbije učestvovala je u izradi Nacrta zakona, a prihvaćeno je više od 60 odsto komentara koje su privrednici, preko PKS, dostavili Ministarstvu privrede, što jasno potvrđuje da postoji intenzivan dijalog između vlade, Komore i privrede.

Javna rasprava o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o privrednim društvima u komorskom sistemu otpočela je upravo u Nišu, propis se odnosi na sva privredna društva i definiše važne segmente poslovanja kao što su osnivanje firmi, prava akcionara, internacionalizacija. Prema ranijoj najavi ministra Kneževića, u novembru se očekuje usvajanje četiri važna sistemska zakona među kojima je i zakonsko rešenje o privrednim društvima. Privrednici očekuju da će izmene Zakona o privrednim društvima poslovanje učiniti efikasnijim, a privredna društva rasteretiti bespotrebnih birokratskih i administrativnih procedura. Javna rasprava biće organizovana i 28. septembra u PKS - RPK Novi Sad i 4. oktobra u PKS. 
 
Ovde možete preuzeti prezentaciju Nacrta zakona.
 

 

Digitalizacija

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Pratite nas

  Regionalna privredna komora Niš, YouTube page LInkedIn RPK Nis@rpknis

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
jul 2018
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top