Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

Privredna komora Srbije - Regionalna privredna komora Niš bila je u petak, 20. oktobra 2017, domaćin velikog skupa predstavnika komunalne privrede okupljenih na 71. redovnoj sednici Upravnog odbora PU KOMDEL kojoj su prisustvovali predstavnici komunalnih preduzeća iz Niša, Požarevca, Kragujevca, Vranja, Čačka, Užica, Zrenjanina, Sombora, Sremske Mitrovice, Šapca, Valjeva, Aleksinca, Bora, Brusa, Inđije, Gornjeg Milanovca, Mladenovca, Negotina, Prijepolja, Vršca, kao i predstavnici prateće privrede i reciklažne industrije - Omnis, Aquastatin, i Korkovado iz Beograda, Nova oprema i Alegrina iz Novog Sada, Korali Kraljevo, Rasco Tamp iz Sente, Blok signal iz Niša, Resor Gadžin Han i Monitoring&Logistic iz Subotice.

Sednicom je predsedavao zamenik predsednika Skupštine PU KOMDEL, direktor JKP Čistoća iz Sombora, Nikola Pajić, a uz predsedavajućeg u radnom predsedništvu bili su direktor JKP Medijana iz Niša Dragoslav Pavlović kao i Lazar Krnjeta ispred Stručne službe Udruženja. Pre početka radnog dela učesnicima je ispred PKS - RPK Niš poželeo dobrodošlicu i obratio se direktor Aleksandar Milićević, koji je u svom obraćanju posebno izrazio zadovoljstvo što je komora u prilici da bude domaćin jednog ovakvog skupa koji po mnogo čemu reprezentuje našu komunalnu privredu.

Nakon pozdravnih reči održana je sadržajna prezentacija o aktivnostma koje JKP Mediana preduzima u oblasti primarne reciklaže i trajnog zbrinjavanja komunalnog otpada. Vidan napredak i vrlo dobri rezultati postignuti su zajedničkim naporima grada Niša i JKP Mediana, ali i zahvaljujući podršci Republike koja je sufinansirala izgradnju reciklažnog centra. Uz to, zamah ovim naporima dali su i EU fondovi iz kojih je kroz prekogranični projakat finansirana nabavka dobrog dela opreme za primarnu reciklažu.

U radnom delu sednice, raspravljalo se i odlučivalo po predviđenim tačkama dnevnog reda. Po zavšetku radnog dela sednice, JKP Mediana je omogućila svim učesnicima da organizovano posete gradsku baštu i izložbu cveća u kompleksu Niške tvrđave, a zatim i kompleks Reciklažnog centra, kao i centralnu gradsku deponiju.

 

 

 

 

 

 

ADATechAK

JAVNI POZIV ZA TRENERE

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
novembar 2018
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - velika sala na II spratu
  Privredna komora Srbije u saradnji sa Ministarstvom finansija, Upravom za sprečavanje pranja [...]
Datum :  petak, 02 novembar 2018
3
4
5
6
No Image
Niš, Serbia
Oficirski dom
  Grad Niš – Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj i projekte u partnerstvu sa Privrednom [...]
Datum :  utorak, 06 novembar 2018
7
No Image
Niš, Serbia
Oficirski dom
  Grad Niš – Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj i projekte u partnerstvu sa Privrednom [...]
Datum :  sreda, 07 novembar 2018
8
No Image
Niš, Serbia
Oficirski dom
  Grad Niš – Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj i projekte u partnerstvu sa Privrednom [...]
Datum :  četvrtak, 08 novembar 2018
9
10
11
12
13
No Image
Niš, Serbia
RPK Niš
  U sklopu programa profesionalnog usavršavanja za ovlašćene zastupnike i posrednike u [...]
Datum :  utorak, 13 novembar 2018
14
15
16
17
18
19
Niš, Serbia
PKS RPK Niš - mala sala na I spratu
  Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i Privredna komora Srbije, u [...]
Datum :  ponedeljak, 19 novembar 2018
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top