Privredna komora Srbije

Dobrička 2, 18000 Niš, Srbija, e-mail: pknis@pks.rs

Tel: +381 18 510 999

Privredna komora Srbije - Regionalna privredna komora Niš bila je u petak, 20. oktobra 2017, domaćin velikog skupa predstavnika komunalne privrede okupljenih na 71. redovnoj sednici Upravnog odbora PU KOMDEL kojoj su prisustvovali predstavnici komunalnih preduzeća iz Niša, Požarevca, Kragujevca, Vranja, Čačka, Užica, Zrenjanina, Sombora, Sremske Mitrovice, Šapca, Valjeva, Aleksinca, Bora, Brusa, Inđije, Gornjeg Milanovca, Mladenovca, Negotina, Prijepolja, Vršca, kao i predstavnici prateće privrede i reciklažne industrije - Omnis, Aquastatin, i Korkovado iz Beograda, Nova oprema i Alegrina iz Novog Sada, Korali Kraljevo, Rasco Tamp iz Sente, Blok signal iz Niša, Resor Gadžin Han i Monitoring&Logistic iz Subotice.

Sednicom je predsedavao zamenik predsednika Skupštine PU KOMDEL, direktor JKP Čistoća iz Sombora, Nikola Pajić, a uz predsedavajućeg u radnom predsedništvu bili su direktor JKP Medijana iz Niša Dragoslav Pavlović kao i Lazar Krnjeta ispred Stručne službe Udruženja. Pre početka radnog dela učesnicima je ispred PKS - RPK Niš poželeo dobrodošlicu i obratio se direktor Aleksandar Milićević, koji je u svom obraćanju posebno izrazio zadovoljstvo što je komora u prilici da bude domaćin jednog ovakvog skupa koji po mnogo čemu reprezentuje našu komunalnu privredu.

Nakon pozdravnih reči održana je sadržajna prezentacija o aktivnostma koje JKP Mediana preduzima u oblasti primarne reciklaže i trajnog zbrinjavanja komunalnog otpada. Vidan napredak i vrlo dobri rezultati postignuti su zajedničkim naporima grada Niša i JKP Mediana, ali i zahvaljujući podršci Republike koja je sufinansirala izgradnju reciklažnog centra. Uz to, zamah ovim naporima dali su i EU fondovi iz kojih je kroz prekogranični projakat finansirana nabavka dobrog dela opreme za primarnu reciklažu.

U radnom delu sednice, raspravljalo se i odlučivalo po predviđenim tačkama dnevnog reda. Po zavšetku radnog dela sednice, JKP Mediana je omogućila svim učesnicima da organizovano posete gradsku baštu i izložbu cveća u kompleksu Niške tvrđave, a zatim i kompleks Reciklažnog centra, kao i centralnu gradsku deponiju.

 

 

 

 

 

 

Digitalizacija

Vesti

Kursna lista NBS

Newsletter

Pratite nas

  Regionalna privredna komora Niš, YouTube page LInkedIn RPK Nis@rpknis

Članarina 2018

Članarina 2018

Registrovani korisnici

FNT 2017

III Forum naprednih tehnologija

Kalendar događaja

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
maj 2018
pon uto sre čet pet sub ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
No Image
Niš, Serbia
Nišavski upravni okrug, ul. Strahinjića Bana bb, PC Ambasador, III sprat
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja sprovodi javnu raspravu o [...]
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
U saradnji sa Ministarstvom trgovine, turizma i telekomunikacija RS kao nosiocem projekta, u [...]
Datum :  sreda, 09 maj 2018
10
11
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Na osnovu odluke o obrazovanju Sekcije, konstitutivna sednica Sekcije za održavanje objekata i [...]
Datum :  petak, 11 maj 2018
12
13
14
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
PKS - RPK Niš u saradnji sa Udruženjem za komunalne delatnosti PKS organizuje sastanak sa [...]
Datum :  ponedeljak, 14 maj 2018
15
No Image
Niš, Serbia
PREVARE U OSIGURANJU - 5 časova 15.05.2018, Velika sala RPK Niš, Dobrička 2, 18000 Niš, [...]
Datum :  utorak, 15 maj 2018
16
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
U okviru Projekta tehničke pomoći Evropske banke za obnovu i razvoj "Jačanje sistema zaštite [...]
Datum :  sreda, 16 maj 2018
17
No Image
Niš, Serbia
NOVINE U NEŽIVOTNIM OSGURANJUMA NA SAVREMENOM TRŽIŠTU- 5 časova 17.05.2018, Velika sala RPK [...]
Datum :  četvrtak, 17 maj 2018
18
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Informativna sesija - predstavljanje javnih poziva za podnošenje predloga projekata za [...]
Datum :  petak, 18 maj 2018
19
20
21
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
U Ministarstvu privrede RS je u toku izrada novog tehničkog propisa u cilju regulisanja oblasti [...]
Datum :  ponedeljak, 21 maj 2018
22
No Image
Niš, Serbia
 ZAKONSKO UREĐENJE SADRŽINE UGOVORA O OSIGURANJU - 5 časova 22.05.2018, Velika sala RPK Niš, [...]
Datum :  utorak, 22 maj 2018
23
Niš, Serbia
PKS - RPK Niš
Privredna komora Srbije u saradnji sa Beogradskom berzom organizuje prezentaciju projekta "Izađi [...]
Datum :  sreda, 23 maj 2018
24
Niš, Serbia
Velika sala PKS - RPK Niš
Vlada Republike Srbije, na sednici održanoj 13.2.2018, usvojila je Uredbu o uslovima i načinu [...]
Datum :  četvrtak, 24 maj 2018
25
26
27
28
29
30
No Image
Niš, Serbia
Velika sala RPK Niš, II sprat
U sklopu programa profesionalnih obuka i seminara, Privredna komora Srbije - RPK Niš, u sredu 30. [...]
Datum :  sreda, 30 maj 2018
31

Izdvajamo

Vodič za izvoz u Rusiju

Go to top